Rüyada Karınca görmek

Karınca görmek bolluk ve bereket işaretidir. Kişinin rüyasında Karınca görmek; ev halkına, akrabaya, mal ve nimete yahut yolculuk ve ayrılığa işarettir. Kişinin rüyasında karınca zayıf ve hırslı kavim, asker ve ordu, aile, uzun ömür, ucuzluk, bolluk ve rızık anlamına gelmektedir. Cafer-i Sâdık (r.a.) ise karıncayı Ehl-i Beyt, akraba, yolculuk, mal ve nimet olarak tabir etmiştir. Ayrıca karınca aşırı hırslılığı gösterir. Kişinin rüyasında karıncanın uçarak evden uzaklaşması ev halkından birinin gurbete gitmesine çıkar.Yine Kişinin rüyasında karınca görmek, aşırı hırslı biri olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın belirtisidir. Nefis mertebesinde karınca görmek aşırı hırslılığı gösterir. Karınca, ucuzluk, bolluk ve rızka delildir.Rüyada çok karınca orduya, kalabalık insan topluluklarına yahut mal ve nimete, Karıncalar Allah'ın C.C. askerlerine, çok mala yahut uzun ömre işarettir. Bilirsiniz ki karıncalar, rızık olan yerlerde bulunur ve durmadan didinir. Kişinin rüyasında karıncanın dilini bilmek ve anlamak, Süleyman (a.s.)'ın kıssasına binaenvelayete işaret etmektedir. Kişinin rüyasında karıncayı ağzında yiyecek ile eve girdiğini görmek, o evin hayır ve bereketine işaret etmektedir.

Rüyada karınca görmek, aşırı hırslı biri olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın belirtisidir. Kişinin rüyasında görülen karınca uzun ömre yorulur. Karınca para, bolluk ve berekettir. Kişinin rüyasında karınca görmek, aşırı hırslı bir kişi olduğunuzun ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızın da belirtisidir. Karinca görmek, halkla yorumlanir. Evinde bir çok karınca görenin çocuklari artar.

Rüyada bir karıncayı öldürdüğünü gören kimse, bir takım zayıf insanlardan dolayı bir günah işlemeye tabir edilir. Bunun için dikkatli olması gerekir. Bir gıda maddesine karıncaların üşüştüğünü görmek, o şeyin pahalılaşmasına,

Karıncanın eve bir şey getirmesi hayra ve nimetin bereketlenmesine, götürmesi ise hırsızlığa yahut bir vesileyle görülecek zarara,

Atlıkarınca konulara çabuk intibak eden, çözüm üretmekle ve iş becermekte mahir olan bir kimseye yahut sevinç dolu haber ve gelişmelere,

Karınca yuvası köye yahut işbölümü yaparak uyumlu çalışmaya, Evde görülen çok karınca aile ve eş dost çevresinin genişlemesine işaret eder.

rüyada karınca yemekRüyada karınca yemek veya kendi evine girdiğini görmek evin hayır ve bereketinin çokluğuna yorumlanır. Yine rüyada karınca yediğini görenin evine refahın geleceğine işaret eder.

rüyada karıncanın uçtuğunu görmekEvinden karincalarin uçarak çiktiklarini görmek, çocuklarindan bir kaçinin evden ayrilarak, gurbete gideceklerine delildir. Ebu Sait El Vaiz e göre; çok karinca görmek, askerle kiyaslanir.

Rüyada karınca görmek çalışkan başarılı kişi demektir. Yaptınız işlerde başarılı olacağınıza ve yakın çevrenizin arkadaş ve dostlarınızdan yardım alacaağınıza da işaret eder.

Finansal külfeti bulunan dosttan kurtulmaya, sevineceğine, güvenli hissetmeye, ulaşılan kuvvete ulaşmaya, verdiği sözü yerine getirmeye, isteklerin gerçekleşeceğine, sağlığa, ticari kazancı yüksek atılımlar içinde bulunacağına, hünerli bir kimseye, gelire gelecek berekete, aşk hayatında başarıya delalettir.

Rüyasında karıncanın bir köye girdiğini görmesi, o köye askerin gireceğine işarettir.

Yemek veya yiyecekler üzerinde karincalarin üsüsmüs olmasi, o seyin fiyatinin artacagina veya o yil o ürünün az olacagina işaret eder.

Evinden karincalanin çiktigini görmek, o evden tasinacaklarina isarettir.

Kirmani ye göre; çok karinca görmek mal ve nimetle yorumlanir.

Rüyasinda evinden karincalarin bir sey tasidiklarini görmek hayir degildir; aksine. getirdigini görmek hayirlidir.

Bir rivayete göre, karinca görmek, hirsizlarin girecegine işaret eder.

Cabir ül Magribi ye göre; çok karinca görmek, zayif bir düsmanla kiyaslanir. Evinde zararli olmayan bir çok karinca görmek, çocuklarinin çogalacagina; evinden karincalarin çiktigini görmek de azalacagina isarettir.

Ismail El As as'a göre; küçük ve kirmizi karinca, zayif insanlardir. Iyi ve siyah karincalar da akraba ve ev halki ile tabir edilirler.

Karinca bulunmasi gerekmeyen bir yerde birçok karinca oldugunu görmek, orada oturanlar için iyi degildir. Bir rivayete göre, orasi askerler tarafindan isgal olunur.

Bir baska rivayete görede:

Rüyada, görülen Karinca. zayif ve hirsli bir kavimdir. Karinca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir. Rüyayı gören kişi rüyada Karincanin bir köye girdigini görse, oraya asker girer. Yatagi üzerinde Karinca bulundugunu gören kimsenin, evlati çok olur.

Bazi tabirciler, bir kimse rüyada, karincanin yuvasindan çiktigini görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

Rüyayı gören kişi rüyada bir evde veya bir mahallede çokça Karinca oldugunü görse, o yer halkinin nesli çogalir.

Rüyada Karincanin dilini bilmek ve anlamak Süleyman (A.S.) in kissasina binaen velayete isarettir.

Rüyayı gören kişi rüyada Karincayi agzinda yiyecek oldugu halde evine girdiginl görse, o evin hayir ve bereketi çok olur.

Karincanin, agzinda yiyecek oldugu halde evinden çiktigini gören kimse fakir olur.

Memur olmak isteyen birisi karincanin konusmasini isitse, memuriyete nail olur.

Büyük bir karinca muhariplerin öldürülmesine, hastalarin ölmesine ve yolculuk yapmak arzusunda bulunanlarin da, ölüm haberlerine ve zarar etmelerine isarettir.

Rüyada, görülen karinca, zayif ve hirsli bir kavimdir. Karinca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir. Rüyayı gören kişi rüyada karincanin bir köye girdigini görse, oraya asker girer. Yatagi üzerinde karinca bulundugunu gören kimsenin, evladi çok olur. Karincanin evinden disan çiktigini gören kimsenin, aile halki azalir. Hasta bulunan bir yerde karincanin uçtugunu görse, o hasta ölür. Karinca, ucuzluk, bolluk ve rizka delildir. Hasta olan kimse vücudunda karincanin dolastigini görse, ölür. Bazi tabirciler, bir kimse rüyada, karincanin yuvasindan çiktigim görse, o kimseye üzüntü ve keder isabel eder. Rüyayı gören kişi rüyada bir evde veya bir mahallede çokça karinca oldugunu görse, o yer balkinin nesli çogalir. Karincanin bir ev veya mahalleden çiktigini görse, ora halki ölüm veya nakil ile azalir. Kişinin rüyasında karincanin kanatlandiginin görülmesi, birçok askerin ölmesine isarettir. Kişinin rüyasında karincanin dilini bilmek ve anlamak Süleyman (A.S.)'in kissasina binaen velayete isarettir. Rüyayı gören kişi rüyada karincayi agzinda yiyecek oldugu halde evine girdigini görse, o evin hayir ve bereketi çok olur. Karıncanin, agzinda yiyecek oldugu halde evinden çiktigini gören kimse fakir olur. Kişinin rüyasında bir karincayi öldürdügünü gören kimse, bir takim zayif insanlardan dolayi bir günah isler. Memur olmak isteyen birisi karincanin konusmasini isitse, memuriyete nail olur. Büyük bir karinca muhariplerin öldürülmesine, hastalarin ölmesine ve yolculuk yapmak arzusunda bulunanlarin da, ölüm haberierine ve zarar etmelerine isarettir.

Rüyada küçük karincalari saydigini veya onlari aldigini görmek, zulm, düsmanlik ve fitneye işaret eder. Kişinin rüyasında görülen küçük karincalar, sayida zürriyete, ordu ve askere, mala ve uzun hayata işaret eder. Küçük karincalar halkin zayiflarina işaret eder. Bazi tabirciler, küçüh karincalar, Allahin (C.C.) askerlerinden bir askerdir, demislerdir. Kişinin rüyasında küçük karincalarin adet edinmedikleri bir yere girmeleri, Ilme ve sayilamayacak kadar mala işaret eder.

A B C Ç D E F
G Ğ İ I J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z
En Çok Okunanlar #
üzüm asması görmek Rüyayı Oku
acı biber görmek Rüyayı Oku
rüyada padişah mezarı görmek Rüyayı Oku
beyaz keçi görmek Rüyayı Oku
abdest almak Rüyayı Oku
rüyada uçmak Rüyayı Oku
deprem görmek Rüyayı Oku
zürafa görmek Rüyayı Oku
rüyada karınca görmek Rüyayı Oku
alem Rüyayı Oku
3 harfli görmek Rüyayı Oku
abanoz ağacı Rüyayı Oku
göbek görmek Rüyayı Oku
ada soğanı görmek Rüyayı Oku
abdest alıp namaz kılmak Rüyayı Oku