Deprem Görmek

Çağdaş âlimlere göre rüyada yer sarsıntısı şeklinde deprem olduğunu görmek, hissetmek yakında yaşamınızda değişiklikler olacağına yorulur. Allame meclisine göre rüyada deprem olması; bir sıkıntı yaşanacağı anlamına gelir. İslam âlimlerine göre ise depremin şiddetine göre kıtlık ve hastalık demektir.

Tabir bakımından zelzele, yer sarsıntısı, sallanmak ve deprem aynı anlama gelir. Kişi rüyasında dünya genelinde büyük bir deprem olduğunu görmek, ülkeler arasında savaş çıkacağına yorumlanır. Bazen de deprem, iş yaşamında sıkıntılar yaşanacak demektir. Kişi rüyasında deprem bir yerden başka yere göçe de işarettir.

İbn-i Sîrîn Hazretlerine göre rüyada deprem olduğunu ve evin sallandığını görmek; depremin şiddetine göre bölge halkına söz sahibi birinden yana sıkıntı ve bela geleceğine delalettir. Bazen de deprem, üzüntü, zarar ve işlerin iflâsına delalettir. Deprem rüyası korku ve şiddete de işarettir.

Kişi rüyasında bulunduğun yerde bir depremin olması, o yerden başka yere göç etmeye delalettir. Kişi rüyasında bilinen bir bölgede depremlerin olması, o bölgeye isabet edecek bela ve musibete işaret eder. Bir dağın sarsılarak yerinden oynaması ve tekrar yerine oturması halka gelecek olan şiddet ve korkuya işarettir.

Derler ki gerçek hayattaki gibi deprem yaşamak, feryat etmeye, karmakarışık sözlere, can sıkıcı haberlere ve sırların meydana çıkmasına işaret eder. Her şeyin en güzelini ve doğrusunu ancak Allah Teâlâ bilir.

Kişi rüyasında depremde ölmek ömrünüzün uzun olacağına işarettir.

Depremden zarar görmek ülke ekonomisindeki büyümeden dolayı zarar göreceğinize işarettir. Çünkü zelzele büyük afetlerdendir.

Kişi rüyasında yerin sarsıldığını görmek, iş ve geçimde meydana gelecek canlılığa ve berekete işaret eder.

Kişi rüyasında bir mahalde deprem olduğunu ve orada bir takım insanların yere battığını ve bir kısmının da kurtulduğunu görmek, devlet başkanının oraya geleceğine ve halka zulüm ile muamele edeceğine işarettir.

Kıtlık hüküm süren bir yerde deprem olduğunu görmek, o yerin mahsulünde meydana gelecek büyüme ve berekete işaret eder. Bağ ve bahçede deprem olması, o bahçede mahsulâtın çok olacağına ve yaz meyvelerinin bolluğuna işaret eder.

Kişi rüyasında Mayıs ayının gece ve gündüzünde deprem olduğunu görmek, halk arasında çıkacak kavgaya ve devamlı meydana gelecek fitnelere işaret eder.

Haziran'da görülen deprem, şerli ve kötü insanların helakine işarettir. Temmuz ayı içinde deprem görmek, şanlı ve ulu bir zatın vefatına işaret eder. Ağustos ayında görülen deprem, o yere yönelecek bir düşmana işarettir.

Kişi rüyasında deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder. Kişi rüyasında depremler, her şeyin aniden değişeceğini haber verir. Kişi rüyasında depremde her tarafın yıkıldığını görmek, devlet büyüğünden gelecek bir felakete işaret eder.

Deprem, bazı yorumculara göre yolculukla da yorumlanır. Bir dağın deprem ile yer değiştirdiğini görmek, bulunduğu yere bazı ilahi felaketlerin geleceğine işarettir.

Depremde insanların sağa sola kaçıştıklarını ve bazı kimselerin yere gömüldüklerini görmek, o yer halkına zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin geleceğine işaret eder.

Kişi rüyasında deprem olduğunu hissetmek korkuya işarettir. İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacağınıza işaret eder.

Bazı tabirciler rüyada depremi yaşamayı iş ve geçimde meydana gelecek canlılığa ve berekete yorumladılar.

Kişi rüyasında yerin sarsıldığını görse, bir taraftan o yere inecek belaya yahut orada meydana gelecek dolu, kıtlık veya şiddetli korkuya işarettir. Deprem köyde meydana gelecek fitnelere işarettir.

Depremle birlikte gökten tas veya kartopu veya herhangi bir şey düşüyorsa ve insan korkup oraya buraya kaçıyorsa mutlaka Allah in razı olmadığı bir tehlike bulunuyor ve bu Allah dan bir uyarıdır.

Kişi rüyasında depremde sallanmak, etrafınızdaki dost görünümlü insanlara dikkat etmek gerektiğini gösterir ve tehlikeli bazı olayların olacağını gösterir.

Kişi rüyasında depremi yaşamak üzüntü, zarar, ziyan ve işlerin kötü gitmesine tabir olunur. Kişi rüyasında aynı zamanda deprem görmek, korku ve şiddete de alâmettir.

Kişi rüyasında depremden kurtulmak, rüya sahibinin karşılaşacağı sıkıntı ve zorluklardan kendi çabasıyla kurtulmaya işaret eder. Başınıza gelecek her türlü belayı kendi çabanızla atlatacağınızı ifade eder.

A B C Ç D E F
G Ğ İ I J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z
En Çok Okunanlar #
üzüm asması görmek Rüyayı Oku
acı biber görmek Rüyayı Oku
rüyada padişah mezarı görmek Rüyayı Oku
beyaz keçi görmek Rüyayı Oku
abdest almak Rüyayı Oku
rüyada uçmak Rüyayı Oku
deprem görmek Rüyayı Oku
zürafa görmek Rüyayı Oku
rüyada karınca görmek Rüyayı Oku
alem Rüyayı Oku
3 harfli görmek Rüyayı Oku
abanoz ağacı Rüyayı Oku
göbek görmek Rüyayı Oku
ada soğanı görmek Rüyayı Oku
abdest alıp namaz kılmak Rüyayı Oku