Alev Görmek

Ateş maddesine bakınız.

Kişi rüyasında harlı bir alev görmek, önceleri kötü giden bir işin sonradan düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir.

Kişi rüyasında harlı bir alev görmek, baştan kötü giden bir işin zamanla düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haber alınacağı demektir.

Alev, ani ve şaşırtıcı haberdir.

Kişi rüyasında alev görmek Allah (C.C) Hazretleri tarafindan bir uyarmadir. Böyle bir rüyayi gören dünyada isledigi günahlari affettirmek için daima dua etmeli ve tövbeye varmalidir. Bir baska rivayete görede: Kişi rüyasında ates görmek, müjde, korku, harp, azap, hapis, zarar, günah ve berekettir. Ses çikararak agaçlari yakan alev ve kivilcimli ates gören yaktigi miktarca bir alimin ölümüyle orada çikacak fitnedir. Karanlik bir gecede halka göstermek için ates yaktigini gören kimse, halkin onunla hidayete erisecekleri bir ilme nail olur. Karanlik olmadigi halde yol üzerinde ates yaktigini gören kimsenin bid at ve sapikça olan bir is yaptigina isaret eder. Ates gündüzün harp ve fitneye, gece ise ünsiyettir (aliskanlik) denilmistir. Kişi rüyasında kis gününde ateste isindigini gören kimse, Cennete gider. Kişi rüyasında atese girdigini ve orada azap edildigini gören kimse, malca zarar eder veya o sahis, Cenhenneme girmesine sebep olacak bir günah isler. Kişi rüyasında atese girdigini ve atesin azabini tattigini gören kimse, bir fitneye düser. Rüyayı gören kişi rüyada, insanlarin basina toplanmis oldugu alevli olan bir ates görse, onlarin bereket ve bolluga nail olmalarina isaret eder. Kişi rüyasında isinmasi için veya baskasini isitmasi için ates yaktigini gören kimse, faydalanacagi bir seyi tahrik ederek fakirlik ve ihtiyacini giderir. Ates üzerinde et kizarttigini gören kimse, halkin giybet etmesini gerektiren bir seyi tahrik eder. Veya kendisi halki giybet eder. Kizartilmis o etten yiyen kimse, az bir rizka isarettir ve ona büyük bir keder isabet eder. içerisinde yemek olan bir kabi ates üzerinde kaynattigini gören kimse, ev is lerine bakan bir kimse tarafindan gelecek menfaattan uzak kalir. Kişi rüyasında kendisine atesin hararetinin dokundugunu gören kimse, halkin diline düser ve halkda onun giybetini yaparlar. Faydali ve parlak ates korku halinde bulunan kimse için emniyet ve devlet adamina yaklasmaktir. Bir kimsenin rüyada kapisinin önünde dumansiz ates yandigini görmesi, hacca gidecegine isaret eder. Kişi rüyasında evini atesle yaktigini gören kimsenin, evi harap olur. Evli olan birisi rüyada tandir ve tandirda da yanmis ates görse, hanimi hamile kalir. Kişi rüyasında evine ates düstügünü gören kimse, ucuzluk, bolluk ve çokça nimete kavusur. Kişi rüyasında bir dag basinda ates yaktigini gören kimse, Allah (C.C.) a manen yaklasir. Rüyayı gören kişi rüyada kendisine atesin dokundugunu ve kendisini yaktigini görse, o sahsa yapilan vaad yerine getirilir. Rüyayı gören kişi atesle mahsulattan bir sey yaktigini görse, yaktigi seylere zam gelir. Atesin bir esya veya kumas parçasi üzerine düsmesinin tabiri de böyledir. Kişi rüyasında evinden bir ates çiktigini gören kimse, memuriyet, ticaret veya bir zanaatta kuvvet ve yardima nail olur.

İşlerinizin bozulacağına ancak çabalarınızla tekrar eski konumuna döneceğine işarettir.

Kişi rüyasında alev görmek, bazı kere sıhhat ve afiyete, bazı kere de Cenâb-ı Hak tarafından ikaz edilmeğe işarettir.

* Alevde yanmak: Davranışlarınızdan dolayı dostlarınızın sizi terketmesi anlamına gelir.

* Alev yutmak: Sıkıntı ve dertlere düşeceğiniz anlamına gelir.

A B C Ç D E F
G Ğ İ I J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z
En Çok Okunanlar #
üzüm asması görmek Rüyayı Oku
acı biber görmek Rüyayı Oku
rüyada padişah mezarı görmek Rüyayı Oku
beyaz keçi görmek Rüyayı Oku
abdest almak Rüyayı Oku
rüyada uçmak Rüyayı Oku
deprem görmek Rüyayı Oku
zürafa görmek Rüyayı Oku
rüyada karınca görmek Rüyayı Oku
alem Rüyayı Oku
3 harfli görmek Rüyayı Oku
abanoz ağacı Rüyayı Oku
göbek görmek Rüyayı Oku
ada soğanı görmek Rüyayı Oku
abdest alıp namaz kılmak Rüyayı Oku