Aksırmak Görmek

Şüpheli şeylerin açığa çıkmasına, Sıkıntıda olanın bundan kurtulmasına, fakir için yardıma, insanlardan gelecek dünyalık yardıma, borçlunun borcunu ödemesine, Birinin aksırdığını ve ona Yerhamükellah yahut Çok yaşa dediğini görmek insanlara yardım ettmeye ve bundan sevap kazanmaya işaret eder.

Kişi rüyasında aksırmak, hapşırmak gibi şeyler gören kişi göze gelmiş demektir.

Kişi rüyasında aksirmak uyari ile yorumlanir. Rüyanizda sık ,sık aksirdiginizi görmek, tasarladiginiz bir isi yapmak için iyi düsünmeniz gerektigine bir uyaridir. Yaninda bir baskasinin aksirmasi o kimsenin iyi bir yolda olmadigini gösterir. Bir baska rivayete göre de, aksirik kötü bir haberle de tabir olunur. Bir rivayete göre; aksirmak kanaattir. Kişi rüyasında aksirdigini gören Allahu Tealaya çok hamd eder ve Onun rahmetine nail olur. Aksirmak bazi bilginlere göre, hastaliktan sifaya, uzun ömre işaret eder. Bir biri arkasindan bir kaç kere aksirdigini gören, çok yasar. Bir hasta rüyasinda arka arkaya aksirdigini görse, iyilesir. Saglam bir adamin aksirdigini görmesi onun hasta olmasina isarettir.

Bir baska rivayete görede: Kişi rüyasında aksirmak, süphe edilen seyin açiklik kazanmasina isaret eder. Kişi rüyasında aksirmak, hasta için ölüme veya kendisini muzdarip edecek , kedere isaret eder. Kişi rüyasında aksiran kimse sikinti içinde ise kurtulur, fakir ise, kendisine yardim edilir. Eger rüya sahibi borçlu olursa, bocunu ödemeye çalisir. Eger nezleli ise, kurtulur. Bazen aksirmak nezleye isaret eder.

Kişi rüyasında aksirmak, süphe edilen seyin vuzuha (açikliga) kavusmasina işaret eder. Kişi rüyasında aksirdigini gören kimse, süphelendigi bir seyi kafi olarak bilir. Kişi rüyasında aksirmak, hasta için ölüme veya kendisini muzdarip edecek kedere işaret eder. Kişi rüyasında aksiran kimse sikinti içinde ise kurtulur, fakir ise, kendisine yardim edilir.

Kişi rüyasında aksırmak, şüphe edilen şeyin açığa çıkmasına işaret eder.

Hasta bir adamın rüyada aksırdığmı görmesi, ecelinin geldiğine ve ölümün yakın olduğuna işarettir.

Bazılarına göre de rüyada aksırm ak, hastalıktan şifa ve afiyete, uzun ömre ve hayra işaret eder.

Kişi rüyasında aksırdığını görmek, Allahu Teâlâ'ya çok hamd etmeye, rahmet-i ilâhiyenin rüya sahibinin üzerine inmesine işaret eder.

Peşpeşe aksırdığını görmek, sıhhat ve afiyetin devamına işarettir. Yine rüyada aksırmak, sıkıntıdan kurtulmaya, fakir ise, kendisine gelecek bir yardıma işaret eder.Çünkü aksıran kimseye 'Yerhamükellah' şeklinde hayır dua etmek dinî vecibelerdendir..

A B C Ç D E F
G Ğ İ I J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z
En Çok Okunanlar #
üzüm asması görmek Rüyayı Oku
acı biber görmek Rüyayı Oku
rüyada padişah mezarı görmek Rüyayı Oku
beyaz keçi görmek Rüyayı Oku
abdest almak Rüyayı Oku
rüyada uçmak Rüyayı Oku
deprem görmek Rüyayı Oku
zürafa görmek Rüyayı Oku
rüyada karınca görmek Rüyayı Oku
alem Rüyayı Oku
3 harfli görmek Rüyayı Oku
abanoz ağacı Rüyayı Oku
göbek görmek Rüyayı Oku
ada soğanı görmek Rüyayı Oku
abdest alıp namaz kılmak Rüyayı Oku