Aksak Aksaklık Görmek

Yapılmak istenen şeylerde acze düşmeye, yolculuğa çıkmaya, Sağ ayaktaki aksaklık oğul ile, Sol ayaktaki yara yahut aksaklık kızı varsa bunu istemeye gelineceğine, kızı yoksa kız evladının olacağına, Topal görmek eksik mala Kişi rüyasında görülen her çeşit aksaaklık hile yapmaya, fesat çıkarmaya işaret eder.

Kişi rüyasında ayaklarinizda aksaklik oldugunu görmek, kederle tabir olunur. Sag ayaginin aksamasi, erkek çocugunuzun; sol ayaginizin aksamasi ise kiz çocugunuzun hafif bir kaza geçirecegine isarettir. Ev halkindan herhangi birinin aksayarak yürüdügünü görmek, onun bir kaza geçirecegine delildir. Sizin aksayarak yürüdügünüzü görmeniz, çalistiginiz iste basarili olamayacaginiza işaret eder. Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyada aksakligi, yapmak istedigi seyden aciz kalmasina isaret eder. Rüyayı gören kişi rüyada kendisini aksak veya kötürüm yahut ayaklari agirlasmis ya da herhangi bir sekilde emekledigini görse, o kimsenin gücünün zayifladigina ve istedigi seye gücünün yetemeyecegine isaret eder.

Bazen aksaklik, ömrün uzunluguna din ve ilmin çokluguna isaret eder. Kişi rüyasında bir ayagini diger ayagi üzerine koyup tek ayagiyle yürüdügünü gören kimse, malinin yarisini gizler, diger yarisi ile de is yapar. Kişi rüyasında görülen aksaklik, hile yapmaya birisine kahretmeye ve fesat çikarmaya isaret eder. Kişi rüyasında aksamak veya aksar gibi görünmek, Allahu Tealanin nimetlerini inkar etmeye ve gizlemeye isaret eder.

Bir kimsenin rüyada aksakligi, yapmak istedigi seyden aciz kalmasina işaret eder. Bazi tabirciler, kendisinin aksadigini gören kimse ilim, fikih ve dince ilerlemeye ehil olur, dediler. Aksaklik yolculuga da işaret eder. Kişi rüyasında sag ayaginin agridigini veya kirildigini ya da yerinden koptugunu gören kimsenin ayaginda yara varsa, o kimsenin oglu hastalanir.

Kizi olan kimse bu durumlari sol ayaginda görse, o kimsenin kizini isterler ve o da vermek ister. Eger kizi yoksa bir kizi olur. Yolculukta bulunan bir kimse ayaginin kirildigini görse, yerinde dursun ve gitmekten kaçinsin. Ayaginin, yerinden çikarildigini görse, hanimi hastalanir, Ayaklarinin birisinin digerinden uzun oldugunu , gören kimse, uzak bir yola gider ve onun yolculuk müddeti uzamayarak ölür. Bazen aksaklik, ömrün uzunluguna din ve ilmin çokluguna işaret eder.

Kişi rüyasında kendisini aksak ve topal görmek sanatini beceremeyip cüzzi bir malla geçindigine ve onunla yetindigine işaret eder. Erkek olan bir kimse rüyada topal bir kadin görse, eksik bir seye nail olur. Kadinin bu rüyayi görmesi de bunun aksinedir.

Kişi rüyasında aksaklık görmek, yapmak istediği işten acizliğe işaret eder.

Aksaklık görmek, yolculuk ile de tabir olunur.

Kişi rüyasında sağ ayağının ağrıdığını veya kırıldığını görmek, rüya sahibinin oğlunun hastalanacağına işaret eder. Kızı olan kimsenin aynı rüyayı sol ayağında görmesi,kızına talip çıkacağına ve onun da vermek istemesine işaret eder.

Kişi rüyasında, ayaklarının birisinin diğerinden uzun olduğunu görmek, uzak bir yolculuk ile tabir olunur.

Bazı kere de aksaklık, ömrün uzunluğuna, din ve ilmin çokluğuna işaret eder.

Kişi rüyasında bir ayağını diğer ayağı üzerine koyup tek ayağıyla yürüdüğünü görmek, malının yarısını gizlemeye, diğer yarısı ile de iş yapmaya işaret eder

A B C Ç D E F
G Ğ İ I J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z
En Çok Okunanlar #
üzüm asması görmek Rüyayı Oku
acı biber görmek Rüyayı Oku
rüyada padişah mezarı görmek Rüyayı Oku
beyaz keçi görmek Rüyayı Oku
abdest almak Rüyayı Oku
rüyada uçmak Rüyayı Oku
deprem görmek Rüyayı Oku
zürafa görmek Rüyayı Oku
rüyada karınca görmek Rüyayı Oku
alem Rüyayı Oku
3 harfli görmek Rüyayı Oku
abanoz ağacı Rüyayı Oku
göbek görmek Rüyayı Oku
ada soğanı görmek Rüyayı Oku
abdest alıp namaz kılmak Rüyayı Oku