Adam Öldürmek

Adam öldürmek; günah işlemeye yahut korku ve kederden kurtulmaya tabir edilir. Rüya sahibinin bir adamı öldürmesi namazı terk etmeye, kendisini öldürmesi ise bir daha bozmamak üzere tövbe etmeye işaret eder. Kişi rüyasında bir adamı öldürdüğünü görmek hayra erişmeye, öldürüldüğünü görmek ise uzun ömre, çeşitli hayırlara ve mala işaret eder.

Deniliyor ki rüyasında bir adamı boğazlamak rüyada görülen o adama zulmetmeye, adamı boğazlamaksızın öldürmek ise, rüyada ölen kimse için hayır ve mala işaret etmektedir.

Kişi rüyasında bir adamı öldürdüğünü itiraf ettiğini görmek rütbe ve makama işaret eder. Bazı tabircilere göre de rüyada adam öldürmek, günah işlemeye işarettir.

Kişi rüyasında bir adamı öldürdüğünü gören kimse büyük günah işler. Rüya sahibinin rüyasında öldürüldüğünü görmesi, o kimsenin ömrünün uzun olmasına işaret etmekle birlikte çeşitli insanlardan çok hayra ve mala nail olmasına işaret etmektedir.

Rüyayı gören kişi rüyada, adamın bir yerini kesmeden bir adamı öldürdüğünü görse, öldürülen kişiye hayır ya da mal isabet edeceği anlamına gelir. Kişi rüyasında bir adamı öldürdüğünü gören kimse korku, keder ve üzüntülerinden kurtulacak demektir.

Rüyayı gören kişi rüyada herhangi bir adamı öldürdüğünü ve adamın şah damarından kan aktığını görürse, maktulün, katilin dilinden hoşlanmayacağı bir şeye düşmesine alamettir. Bazı tabirciler de maktul, katil tarafından bir menfaat ve hayır gelir, şeklinde tabir etmişlerdir.

Kişi rüyasında kasten ve haksız olarak silahla adam öldürmek, o kimsenin günahkâr olduğuna tabir edilmektedir. Bazı tabirciler de birisini öldürdüğünü gören kişinin, namazın faziletini inkâr edeceğine yahut onu terk edeceğine tabir etmişlerdir.

Rüyayı gören kişi rüyada iki yüz kişiyi adamı öldürdüğünü görmesi, rüya sahibinin iki yüz dirhem tutarındaki borcunun ödeneceğine ve üzüntü ile kederinin giderileceğine işaretle işaret edilir.

Kişi rüyasında bir adamın öldürdüğünü ikrar ettiğini gören kişi makam ve rütbeye erişir. Kişi rüyasında bir adam öldürmek; ona iyilik etmek anlamına da gelmektedir. Rüyasında öldürdüğü adamdan kan aktığını görenin, eline bir sürü mal geçer. Öldürdüğü adamın kanı içinde yuvarlandığını gören kimse, o adamın malından faydalanır.

Öldürdüğü insandan beyaz kan çıkması, dini gitmesidir. Öldürdüğü adamın karnından pislik aktığını gören kimse ona, kötülük yapar. Tanımadığı bir adamı öldürdüğünü gören düşmanını yener, gamdan kurtulur ve ona karşı galip gelir.

Kocasını öldürdüğünü gören kadın, kocasını haksız yere suçladığını işaretle tabir edilmektedir. Bu nedenle haksız yere suçladığı eşinden özür dilemesi gerekir.

A B C Ç D E F
G Ğ İ I J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z
En Çok Okunanlar #
üzüm asması görmek Rüyayı Oku
acı biber görmek Rüyayı Oku
rüyada padişah mezarı görmek Rüyayı Oku
abdest almak Rüyayı Oku
beyaz keçi görmek Rüyayı Oku
rüyada uçmak Rüyayı Oku
deprem görmek Rüyayı Oku
zürafa görmek Rüyayı Oku
rüyada karınca görmek Rüyayı Oku
alem Rüyayı Oku
3 harfli görmek Rüyayı Oku
abanoz ağacı Rüyayı Oku
göbek görmek Rüyayı Oku
ada soğanı görmek Rüyayı Oku
abdest alıp namaz kılmak Rüyayı Oku