Acur Görmek

Acur Görmek: Kişinin rüyasında mevsiminde taze acur görmesi hoş söz işitmeye, sevince, mal için sermaye temin etmeye işarettir. Bir kimsenin rüyasında mevsimi içinde taze acur görmesi; o kimsenin güzel sözler işiteceğine veya bir kimsenin kendisine aşık olup seveceğine işaret eder. Kişi rüyasında acur görmek hayır ve bereketi ifade eder. Aynı zamanda Acur helal ve bereketli rızk anlamına da gelmektedir.

Kişinin rüyasında bu acurdan yediğini görmesi; muradına ereceğine işaret eder. Kişi rüyasında acur yenilmesi her bakımdan hayırlı olup menfaat ve bol kazanca işaret eder. Mevsiminde olmak şartıyla taze acur yemek; güzel sözler işitmeye veya sevdiğin biri tarafından sevilmektir. Bu rüya her bakımdan hayır ve menfaattir. Acur yemek helal rızka, bozulmuş acurdan yemek üzüntüye yahut şüpheli kazanca işaret eder.

Kişi rüyasında acur toplandığını görmek hasta için şifaya, onu ikram eden ve ikram olunan için hayır ve iyiliğe yorulur. Acur bazen zahmet çekilmeden, kolay elde edilen rızka yorulur. Kişinin rüyasında acur toplaması, asil ve cömert birinden dünyalığa yorulur. Bazende rüyasında acur toplayan kimse, methedilmeye ve layık, şerefli ve aziz bir kimseden mala erişir.

Acur tarlası rüyayı görenin ailesine yorulur. Kişinin dünyalığına yahut temiz yüzlü, temiz yürekli insanlara işaret eder. Kişinin rüyasında acur tarlası görmesi kişiye yakın olan Müslüman kardeşine tabir olunur.

Bahçede bolca acur görülmesi kazanç, fayda ve menfaate çıkar. Bahçede acur görülmesi rüyayı gören kişinin arzusuna nail olmaya işarettir. Bahçeye acurları dikmekse bir yetimin bakım ve terbiyesini üstlenmeye işaret eder.

Kişi rüyasında bir semt pazarından acul almak büyük bir kimseden gelecek menfaate yorulmaktadır. Aynı zamanda rüya sahibinin ticarî işlerden gelecek kazancının bolluğuna işaret etmektedir.

Bostandan acur toplanması bütün rüya tabircilerinin ittifakıyla hayra ve mala yorumlanır. Bostandan acur toplanması toplumla iyi geçinmeye ve ibadeti seven bir kişiye işaret eder. Ayrıca rüyayı gören kimsenin çalışkanlığına işaret eder.

Kişinin rüyasında yeşil acur görmesi, o kişinin evladına yorulur. Aynı zamanda yeşil acur görülmesi ticari işlerden gelecek kazanca da işaret eder.

Kişi rüyasında acur satın alınması o kimsenin elde etmeye çalıştığı şeye nail olacağına ve maddi yönden menfaat göreceğine yorulur.

Nablusi'ye göre acur koparılması, evlada ve güzel yüzlülere işaret eder. Kendisinin acuru kopardığını görmesi vasıf olunduğu kadar arzu ve isteği sebebiyle bir şeye nail olur.

Acur ekilmesi, insana yakın mümin bir kimsesidir. Bundan dolayı bir kimse acur ektiğini görse, maddi durumu kötü olanlara yardım eder. Sayılı acur ekilmesi, sayılı paraya işaret eder. Kişi rüyasında acur ekilmesi hayır ve ihsana, kazanca, faydaya ve menfaate kavuşmaktır.

A B C Ç D E F
G Ğ İ I J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z
En Çok Okunanlar #
üzüm asması görmek Rüyayı Oku
acı biber görmek Rüyayı Oku
rüyada padişah mezarı görmek Rüyayı Oku
beyaz keçi görmek Rüyayı Oku
abdest almak Rüyayı Oku
rüyada uçmak Rüyayı Oku
deprem görmek Rüyayı Oku
zürafa görmek Rüyayı Oku
rüyada karınca görmek Rüyayı Oku
alem Rüyayı Oku
3 harfli görmek Rüyayı Oku
abanoz ağacı Rüyayı Oku
göbek görmek Rüyayı Oku
ada soğanı görmek Rüyayı Oku
abdest alıp namaz kılmak Rüyayı Oku