Acele Etmek

Acele etmek, hata yapıp, pişman olmaktır. Kişi rüyasında hayır işlerinde acele ettiğini görmek yaptığı işlerde başarı ve iyiliğe yorulmaktadır.

Şer işlerinde acele etmek hüsrana yahut tövbe ettiği günaha yeniden dönmeye işarettir. Acele ile iş yaptığını görmek de, pişmanlığa ve tembelliğe işarettir.

Kişi rüyasında acele ettiğini görmek iyi değildir. Çünkü şeytanın işi aceleciliktir. Acele ettiğini gören hataya düşer. Dine ait bir hususta acele ettiğini görmek iyidir. Eğer acele ettiği şey dünyaya ait ise iyi değildir.

Yalnız evlenme hususunda acele etmek hayır ile yorumlanır. Kişi rüyasında hızlı yürümek zindeliğe yorulur. Çok acele yemek yediğinizi görmek; dikkatsizlik ve sorumsuzluğunuz yüzünden gözden düşeceğinize yorulur.

Ibni i Şirin e göre (r.a): Acele etmek rüyada pişmanlığa işarettir. Kirmani demiştir ki: Rüyasında acele etmeyip itidal üzere hareket eylediğini gören, selâmetle maksadına kavuşur.

Cabir ül Magribi ye göre; acele, düşünme ile düşünme de acele ile kıyaslanır. Düşünüp acele etmediğini görmek her iste acelenin zıttı ile yorumlanır.

Kişi rüyasında bir işin ivedilikle yapılmasını istemek, yapmak zorunda olduğunuz bir isi tamamlayarak yapamayacağınıza; vaktinde yapmanız gereken bir isi de yetiştiremeyeceğinize işarettir.

Kişi rüyasında Acele etmek bir işin daima başarı ile bitmesine engeldir. Eğer bir şeyin başarı ile yapılması ve tamamlanması istenirse, o iş için büyük bir sabra ihtiyaç vardır.

Kişi rüyasında bir yere bir randevuya yetişmek için acele ettiğinizi görmek, hakikatte birçok engellerle karşılaşıp varmak istediğiniz hedefe gidemeyeceğinizi gösterir. İbn-i Sîrîn hazretleri de: Acele, nedamete işarettir, buyurmuştur.

Bir kadının rüyada hızlı bir şekilde iplik eğirdiğini görmesi, kaybolmuş bir kimsenin geleceğine işaret eder. Acele etmenize rağmen trene geç kaldığınızı görmek; bir fırsatı kaçıracağınıza veya imkânsız bir şeyi arzu ettiğinize tabir olunur.

Bazılarına göre; rüyada bir şey için acele ettiğini görmek pişmanlığa işaret eder. Kişi rüyasında bir yolda hızlı yürüdüğünü görmek düşündüğü bir işinin geç olacağına, süratli gittiği yerde bir vapur veya treni kaçırdığını görmek, eline geçecek bir fırsatı kaçıracağına işarettir.

Dünyalık konularda acele ettiğini görerek bundan sıkıntı duymak, işleri temkinli olarak yapmaya işaret eder. Dine ait bir iste düşünerek hareket ettiğini görmek hayır değildir. Bu ancak dünyaya ait islerde hayırlıdır.

A B C Ç D E F
G Ğ İ I J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z
En Çok Okunanlar #
üzüm asması görmek Rüyayı Oku
acı biber görmek Rüyayı Oku
rüyada padişah mezarı görmek Rüyayı Oku
beyaz keçi görmek Rüyayı Oku
abdest almak Rüyayı Oku
rüyada uçmak Rüyayı Oku
deprem görmek Rüyayı Oku
zürafa görmek Rüyayı Oku
rüyada karınca görmek Rüyayı Oku
alem Rüyayı Oku
3 harfli görmek Rüyayı Oku
abanoz ağacı Rüyayı Oku
göbek görmek Rüyayı Oku
ada soğanı görmek Rüyayı Oku
abdest alıp namaz kılmak Rüyayı Oku